50 Yaş Üstü Kadınlarda Cilt Bakımı

50 Yaş Üstü Kadınlarda Cilt Bakımı

Cilt Bakımının Önemi

 

Her gün kire, toza, strese ve daha birçok şeye maruz kalan cildimiz her geçen yıl biraz daha yıpranarak zamana yenik düşmeye çok müsait bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cilt bakımı kadar cilt temizliği de önemlidir ve çok geç olmadan günlük rutinimiz içinde yerini alması gereken işlerden birisidir.

 

Yaşa Göre Cilt Bakımı

 

Cildimizin her yıl neme ve bakıma duyduğu ihtiyaç artar. 25 yaşından sonra ekstra bakıma ihtiyaç duymaya başlayan cildin bakım ihtiyacı 50 yaşlarında en üst noktaya ulaşır.

 

50 Yaş Üstü Kadınlarda Cilt Bakımı

 

Bakımlı olmak, güzellik günümüzde giderek önem kazanan kavramlar olarak yerini almıştır. Bu nedenle cilt güzelliğine de önem veren kişilerin aynı zamanda beslenmesine, sıvı tüketimine, temizliğine, vitamin alımına da dikkat etmesi gerekmektedir. Tükettiğimiz gıdaların çoğu doğrudan cildimize etki eder ve sivilcelenme, yağlanma, kolay kırışmak gibi olumsuz etkileri bulunur. Bunun tam aksi yönde faydalı gıdalar tükettiğimizde de olumlu sonuçlara ulaşmamız mümkündür.

 

50 yaşını aşan kadınların tüketebileceği en iyi gıdalardan birisi omega 3 tür ve bunu brokoli, somon, ton balığında bulmak mümkündür. Antioksidanlarla beslenmenin desteklenmesi gerekmektedir.

 

20 ve 30’lu yaşlardaki ürünlerin değiştirilmesi gereklidir. Bu ürünler kırışıklıklar arttığından dolayı kırışıklıkların altına inmekte yetersiz olacağından daha hassas ürünlerle değiştirilmelidir. Yaşa özel temizleyici ürünler kullanılmalı ve yüzün belirli bölgelerine özel bakım ürünleri uygulanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?