Aç Kalmadan Zayıflama Diyeti

Aç Kalmadan Zayıflama Diyeti

Aç Kalmadan Zayıflama Diyeti

Aç Kalmadan Zayıflama Yöntemleri

 

İnsanların en büyük sorunlarından biri de fazla kilolardır. Her zaman bunlardan şikayet eden ama düzenli şekilde diyet ve beslenmesi yapmayıp, programlarına uymadığı içinde sorunlar yaşayıp kilo verememektedir. Normal düzeyde daha az yemeye alışkın olmadığı için bünye tepki verip sağlık sorunlarına da dönüşmektedir. Ancak kilo verirken yediklerinizin porsiyonunu azaltmak bir yöntem değildir. Yediklerinizi daha düzgün bir şekilde dağıtıp daha doğal ve düzenli beslenme ile aç kalmadan da zayıflamak mümkündür.

 

Aç kalmadan kilo verme önerileri

İlk olarak yapılması gereken kişinin günde ne kadar kalori alması gerektiğidir. Bunun için kilonuzu 24 ile çarpıp üzerine 200 kalori daha eklediğinizde gereken rakam çıkacaktır. Diyet yaparken en fazla bu rakamdan 200 kalori daha aşağısına inerek yapmanız sağlığınızı da kötü etkilemeyecektir. Mutlaka gün içerisinde beslenmeniz yanında 2 litre su içilmesi ve günde en az 10 bin adım yapılması ile porsiyonlarınızı küçültmenize gerek kalmayacaktır.

 

Kiloya etki etmeyen ve bazı ürünleri ile toksinleri yakan süt ve süt ürünlerinin günde en az 180 kalori düzeyinde tüketilmesi gerekmektedir. Süt, ayran, peynir, yoğurt hepsinden ya da bazılarından gerekli oranlarda düzenli günlük tüketimi ayda 2 – 3 kilo kayıp etmenizi hem de yağlardan gitmesini sağlayacaktır. İnsanların yemeklerinde kahvaltılarında vazgeçemediği besin ürünü ekmektir. Bunun sadece düzeyinin azaltılıp tahıllı ekmeklerin tüketilmesi ile ekmeği kesmenize gerek kalmayacaktır.

 

Yenildiğinde hem kilo yapmayıp hem de tok tutma etkisi fazla olacak ürünlerin tüketilmesi önerilmektedir. Bunların çoğu protein ve lifli ürünlerden oluşmaktadır. Yumurta, yoğurt, levrek, baklagiller, yulaf, doğal zeytinyağı, badem, tarçın, yeşillik gibi ürünler bu alanda yer almaktadır.

 

Alan diyeti tam bu iş için

 

Piyasadaki çoğu diyette belirli başlı ürünlerin tüketilip oranlarının düşürülmesi istenmektedir. Ancak Alan diyeti Dr. Barry Spears tarafından geliştirilmiş ve beslenme düzeni bozulmadan ve aç kalınmadan yapılacak bir diyeti ortaya koymuştur. Diyetin içeriğinde yüzde 40 karbonhidrat, yüzde 30 protein ve yüzde 30 yağ alınacak şekilde tasarlamıştır. Dünyaca ünlü bir diyet olan ve bir çok kişi tarafından kullanılıp güzel sonuçlar alınması ile öne çıkmıştır. Alınan karbonhidratın genel olarak lifli gıdalar ve meyvelerden alınmasına teşvik etmektedir. Bu diyet sırasında kesinlikle alınan kalorinin düşürülmesine gerek yoktur. Sadece düzenli bir şekilde ayrım yapılması ile beslenme alışkanlığı kazandırılarak zayıflatılmaktadır. Prensip olarak tüketilen et miktarından daha fazla karbonhidrat ve kuru yemiş tüketimini öne çıkarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?