Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Kadın erkek fark etmeksizin giyinmenin püf noktaları vardır. Eğer detaylar göz ardı edilirse en pahalı, en şık, en güzel kıyafet giyilmiş olsa bile asla doğru bir görüntüye ulaşılamaz. O halde, kıyafet seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin bilinmesi gerekir. Moda ve modayı kendine yakıştırmanın inceliklerini bilmelisiniz.

 

Beden Ölçülerine Göre Kıyafet Seçimi İçin Öneriler

 

Öncelikle, vücut ölçülerine göre kıyafetler seçmek ve vücut ölçülerini dengeleyecek seçimler yapmak doğru giyinmenin ilk adımıdır.

 

Büyük göğüslü bayanların, kalın askılı elbise ve üst seçmeleri doğru olacak. Göğüs ve yaka kısmı toplayıcı üst parçalar kullanmaları gerekir. Üst parçalar ve elbiselerde yakanın ‘’V’’ olması idealdir. V yakalar göğüslerin olduğundan daha küçük görünmesini sağlar. Göğüs kısmında fırfır detaylı kıyafetler göğüsleri olduğundan daha büyük gösterir. Bol kesim üst parçalarda iri gösterir. Bu nedenle dar kesimli parçalar kurtarıcıdır. Önerilerin doğrultusunda doğru görüntüye ulaşmak mümkün olacaktır.

 

Küçük göğüslü bayanların, straplez, ince askılı üstler tercih etmeleri gerekir. Üst bedeni dolgun gösterecek kıyafetler giyilmelidir. Ayrıca üst bölgede payetli, parlak ve açık renkli giyinmek göğüsleri dolgun gösterir.

 

Uzun boylu bayanları, diz üstü ve dizlerde midi etek ve elbiseler giymeleri doğru bir görüntüye ulaştırır. Çok kısa ya da çok uzun etek ve elbiseler uygun olmaz. Kapri tarzı kıyafetleri de rahatlıkla giyebilirler. Bileği açıkta bırakan pantolon modellerini çok iyi taşırlar. Uzun boylu bayanların, aşırı yüksek topuklu ve tabanlı ayakkabı kullanmaktan kaçınmaları gerekir.

 

Kısa boylu bayanlar için yüksek belli pantolon, şort etek giymek bacak boyunu uzun gösterir. Uzun etek ve elbiselerde kısa boylu bayanlara hem yakışacak hem de olduklarından uzun görünmelerini sağlayacaktır. Mini etekler de oldukça idealdir. İspanyol paça, boru paça pantolonlar kısa boylu bayanlar için uygun seçimlerdir. Kısa paçalı, bileği dışarıda bırakan pantolonlardan uzak durmaları kesinlikle tavsiye edilir. Yüksek topuklu ve tabanlı ayakkabı kurtarıcıdır.

 

Kilolu bayanların, kiloyu göstermeyen koyu renkler kullanmaları gerekli. Sadece siyahla sınırlamak doğru olmaz. Lacivert, kahverengi ve benzeri renklerin koyu tonları kullanılabilir. Yatay çizgili desenleri olan kıyafetler yerine dikey çizgili kıyafetleri seçmeleri önemlidir. Dikey çizgili kıyafetler zayıf görünüm sağlar. Çok dar kıyafetler uygun değildir. Bunu yerine hafif dökümlü parçalar uygundur. Uzun hırka, ceket ve tunik kilolu bayanlar için oldukça ideal kıyafetlerdir.

 

Zayıf bayanlar, parlak ve açık renkler kullanmalılar. Koyu renklerden kaçınmaları gerekir. Bol kesimli bluz ve kazaklar tercih etmeleri uygundur. Belden kemerler doğru bir seçim olmaz.

 

Geniş kalçalı bayanların, düz kesim pantolonlar, dökümlü kumaştan etek, elbise ve şort seçimi yapmaları gerekir.

 

Doğru Giyinmek İçin İpuçları

 

Nereye gidileceği, nasıl bir mekana gidileceği, günün hangi saatinde kıyafetin kullanılacağı doğru giyinmek için cevaplanması gereken sorulardır. Unutulmamalıdır ki her kıyafet her yerde giyilmez.

 

Aşırı dekolte hiçbir zaman çekicilik katmaz. Dekoltenin ayarını iyi belirlemek önemlidir.

 

Yaşa göre giyinmek kesinlikle atlanmaması gereken bir nokta. 30’lu yaşlarda aşırı desenli, fosforlu renklere sahip kıyafetler aykırı bir görüntüye neden olur.

 

Taytlar oldukça popüler. Her yaştan kadın rahatlıkla kullanabiliyor. Ancak, tayt giyildiğinde taytın üzerine kısa parçalar tercih edilmemeli. Uzun hırka ve tunikler, topuklu çizme ve botlar daha hoş bir görünüm kazandırır.

 

Kıyafetlerde renk uyumuna özen gösterilmeli. Birbiriyle hiçbir uyum sağlamayan renkler kullanılmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?