Eşler Mi Evleniyor, Aileler Mi?

Eşler Mi Evleniyor, Aileler Mi?

Eşler Mi Evleniyor, Aileler Mi?

Yıllardan beri mutlu evlilik hakkında onlarca söz söylenmiş, onlarca yazılar yazılmış, demeçler verilmiştir. Mutlu bir evlilik için elbette ki birçok sır vardır. Mutlu evliliğin sırlarından biri de evlendiğiniz kişinin ailesi ile kendi aileniz arasındaki iletişim ve etkileşimdir. Her zaman çiftler arasında bu konuda iki tezat görüş olmuştur. Bunlardan ilki ailelerin evlenmediğini söylerken, ikincisi ailelerinde evlendiğini söylemektedir. Ancak gerçek şudur ki; eşler evlendiği için ailelerde evleniyor.

 

Evlilikte Ailelerin Önemi

 

Hayatınıza biri girdi ve her şey çok güzel ilerledi. Bu birlikteliği evlilik ile taçlandırmaya karar verdiniz. Sıra geldi aile tanışmalarına. Aileler ile önce sizler tanıştınız sonra aileler birbirleri ile tanıştı. Ve aile büyüdü. Aileler her daim yanımızda olan, güvendiğimiz dağ olarak gördüğümüz bireylerden meydana gelen yapılardır. Güzel ve özel günlerinizde, zor ve sancılı günlerinizde ellerini omuzlarınızda aradığınız bireylerdir. Bu sebeple evlilik aşamasında ve evlendikten sonrada aileleriniz her daim yanınızda olmasını beklemeniz en doğal hakkınız olacaktır. Buna bağlı olarak eşinizde kendi ailesinden bu fedakarlıkları bekleyeceği için onunda ailesi sürekli onun yanında olacaktır. Bu da demek oluyordur ki, bunun matematiği oldukça basit, evlilik boyunca ailelerde yanınızda olacak demektir. Bu süreç iyi şekilde oldukça her çiftin isteyeceği şekilde güzelliklerle dolu olacaktır.

 

Evlilikte Aileye Karşı Tutum

 

Burada aileye karşı tutum oldukça önemlidir. Ancak bu tutumu sergilerken asla insan benliğinden ödün vermemeli ve doğallığından sapmamalıdır. Gösterilmesi gereken tutum saygıyı kapsamalı ve bazı durumlarda aşırı tepki vermeyi engelleyen tutumlar olmalıdır. Bir yanlış gördüğünüzde aşırı tepki vermemeli, olayları aşırı büyütmemeli ama hakkınızı her daim savunmalısınız şeklinde de örneklendirebiliriz bu durumları. Bu süreçte ve ileri ki yaşantınızda eşinizin ailesine karşı tutumunuz her daim eşinizin beyninde yer alacak sonuçlara sebep olacaktır. Bu birliktelik süresince hiçbir şekilde iki tarafı da birbirine kötülememelisiniz.

 

Evlilikte Aileden Beklentiler

 

Aileye düşen rol aslında oldukça kolay ve basit bir yoldur: Fazla müdahil olmamak. Çiftler arasında yaşanan en büyük sorunlardan biride ailelerin araya çok fazla girmesidir. Ancak bunun sebebi çiftlerden birinin veya her ikisinin de evliliklerindeki en ufak bir problemi ailelerine taşımasıdır. Bu  kurumunu zedeleyen önemli faktörlerden biridir. Çiftler problemlerini öncelikle kendi aralarında çözmeli eğer çözemezlerse ailelerine danışmalı, yardım istemelilerdir. Aileler de gerek olmadığı sürece çiftlerin arasına girmemeli, gereksiz nasihatlerden kaçınmalılardır. Sürekli misafirliğe giderek veyahut sürekli çiftleri kendilerine misafirliğe gelmeye mecbur ederek çiftleri baskı altında hissettirmemeleri gerekmektedir. Özellikle çiftlerin maddi konuları hakkında ailelerin yorum yapması hem çiftler arasında bir gerginliğe sebep olacaktır hem de aileler ile çiftler arasında bir gerginliğe sebep olacaktır. Aileler ve çiftler arasındaki ilişkiler mesafeli şekilde devam ettirildiği sürece, özel konulara dahil edilmediği sürece ve gereksiz yorumlardan kaçınıldığı sürece olumlu şekilde sonuçlanacaktır hatta ve hatta dezavantaj olmaktan çıkıp avantaj haline dönecektir..

 

Aileler ile evleniliyor sözünün doğruluğu evlilik kurumuna sahip kişilerce benimsenmiş olup, kabul görülmektedir. Çünkü aileler her daim hayatınız boyunca yanınızda olacak kişilerden meydana gelmektedir. O yüzden ilişkiler iyi tutulmalı ve güçlü bağlar kopartılmamalıdır. Her zaman birbirine karşı insanlar olumlu ve sevecen yaklaşmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?