Gözaltı Morluğu Nasıl Geçer?

Gözaltı Morluğu Nasıl Geçer?

Gözaltı Morluğu Nasıl Geçer?

GÖZALTI MORLUKLARININ SEBEBİ NEDİR?

 

✔Çok sayıda insanın şikayetçi olduğu göz altı morluklarının birçok sebebi vardır. Genetik nedenler, kemik yapısı, hiperpigmentasyon, uykusuzluk, kötü beslenme düzeni, vücudun su tutması, kullanılan ilaçlar ve yaşlanma bu durumun sebepleri olabilir.

 

GÖZALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?

 

✔Sorunun tek bir nedeni olmadığı gibi tek bir çözümü de yok. Evdeki doğal malzemeleri kullanarak kendi güzellik sırlarınızı keşfedebilirsiniz.

 

SALATALIK: Salatalık içerdiği antioksidan ve B vitamini sayesinde cildinize iyi gelir. Dilimlediğiniz salatalığı gözlerinizin üzerinde 10-15 dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır. Bu yöntemi haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

BUZ: Bir buz parçası ile göz altlarınıza kompleks yapmak gözlerinizi rahatlatır ve morlukların azalmasını sağlar. Bu uygulamayı ise haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

PATATES: Soyup rendelediğiniz patatesi bir bezin üzerine koyup gözlerinizde 10 dakika kadar bekletmek bu soruna çözüm olabilir.

YEŞİL ÇAY: Yeşil çay içerdiği antioksidanlar sayesinde gözaltlarındaki morlukları ve şişkinliği gidermede etkili bir rol oynar. Demlediğiniz yeşil çayın içine batırdığınız pamuğu gözlerinizde bekletin. Bunu haftada 2-3 kez yapmanız oldukça etkili olacaktır.

ELMA: Elmanın içerdiği doğal asit ve vitaminler gözaltı morluklarının giderilmesinde etkili olabilir. Dilimlediğiniz elmayı göz çevrenize koyup bekletin. Morluklar geçene kadar uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

✔Ayrıca uyku düzenine ve alkol tüketimine dikkat etmek ve sağlıklı beslenme düzeni oluşturmak da gözaltı morluklarının ve halkalarının geçmesine yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?