Hamile Giyiminde Moda

Hamile Giyiminde Moda

Hamile Giyiminde Moda

 

Hamile Giyimi ve Moda

 

Bayanların hamilelik sürecinde karşılaştığı en büyük sorunlardan biri giyimdir. Belli bir süreçten sonra karnın büyümeye başlaması ile beraber alınan kilolar kadınları yeni kıyafetler almak durumda bırakır. Aynı zamanda modaya ayak uydurmak isteyen hamile bayanlar için bu durum biraz daha zorlayıcı olabilir.

 

Hamilelik döneminde beden ölçüleriniz tam anlamıyla değişir. Kısacası bu yenilemeniz gereken bir dolabınız var demektir. Genellikle korkutur gibi gözüken bu durum aslında göründüğü kadar da zor değildir. Dolabınızın içinde olması gereken, Hamileler için moda kıyafetleri her yerde bulabilirsiniz.

 

Öncelik Hamile iç çamaşırında

 

Anne için bu dönemde oldukça önemli olan iç çamaşırının biçiminden çok rahat olması çok önemlidir. Fakat bu hamilenin bakımsız olduğu anlamına kesinlikle gelmez. Hatta gebe bayanlar istediği zaman istediği tarz giyinebilir. Buradaki püf noktası annenin gebelikte değişen vücut ölçülerinin ve hatlarının şekline göre çamaşır seçmesidir.

 

Anne İçin İç Giyim

 

Annelik için sutyen çok önemli olan bir seçimdir. Göğüslerinizin ölçüsünün değişmesi yani hamilelik sırasında eskiye oranla daha fazla büyümesi kaçınılmaz bir gerçek. Göğüsler ağırlaşır ve yeni formu için içerisinde rahat edebileceğiniz güzel bir sutyen gerekir.

 

Topuklu Ayakkabılar Bir Süreliğine Rafa

 

Bir ofiste çalışıyor olabilirsiniz, şık kıyafetleriniz ve bunları kombine etmek için topuklu ayakkabılar harika bir tamamlayıcı olabilir. Fakat kendinizi ve bebeğinizi riske atmamanız için de ortada bir sebep yok. Topuğu yüksek olan ayakkabılarınızı kısa topuklu veya dolgu topuklu ayakkabılar ile değiştirebilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabılarda denge sorununuz olabilir. Bu sebeple bir müddet topuklu ayakkabılarınızdan uzak durmaya çalışmalısınız.

 

Hamile giyimde kadınları günlük ya da özel günler hiç fark etmez giyimlerinde kat kat daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Bundan yüzden gebe olan kişilerin bu hassas süreçte çok rahat hareket edebilmelerini sağlamak, giyim şekillerine şıklık eklemek ve giyimim ihtiyaç duyduğu şeyleri en iyi şekilde karşılama konusunda bilinçli olmaları çok önemlidir. Yani seçimlerini yaparken anneler bebeğe ve kendi sağlıklarına zarar vermeyecek, güzel görünüm oluşturacak giysiler seçmelidirler. En önemlisi de bebeğin gelişim yönünü etkilemeyecek şekilde kıyafet seçimlerine yönlenmelisiniz. Emin olun bu tür seçimler her daim rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Dolabınızda mutlaka bulunması gerektiğini düşündüğümüz bir kaç parça kıyafeti paylaşacağız,

 

Kurtarıcı Siyah Elbise

 

Hamilelik döneminizde size hem rahatlık hem şıklık katacak siyah bir elbise, rahat ve hafif, ayrıca gösterişsiz olduğu kadar da şık olmalı, bildiğiniz gibi sizi siyah renk daha zayıf gösterecektir ve tüm durumlar için uygun olacaktır. Hamilelik döneminizde size eşlik edecek siyah elbiseniz hala dolabınızda değilse onu temin etmek için hemen harekete geçmelisiniz.

 

Rahat ve Esnek Kot Pantolon

 

Genellikle dar kot pantolonlara dördüncü aydan sonra girebileceğiniz şüphelidir ve yine bir süreliğine onlarla vedalaşmak gerekebilir. Zaten neden kendimize işkence edelim ki? Hamilelik için özel üretilen kotlar var ve bunlar bizim için daima uygundur. Üstelik hemen hemen her yerden bulup satın alabileceğiniz pantolonlar bunlar. Genellikle karın bölgenizin üst tarafında (yüksek bel) olup karın gölgenizi alt taraftan saracak şekilde üretilmiş bu ürünler günlük kullanım hayatı için çok ama çok uygundur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?