İdrar Yolu İltihabına Bitkisel Çözüm

İdrar Yolu İltihabına Bitkisel Çözüm

İdrar Yolu İltihabına Bitkisel Çözüm

İdrar Yolu İltihabına Bitkisel Çözüm             Kış aylarında sık karşılaşılan bir durum olan idrar yolu iltihabı rahatsızlığı, kişiyi fazla etkilediğinden antibiyotik kullanımı gerektirebilir. Bu rahatsızlığın tekrar edebilme durumu da olabilir. Ama her rahatsızlanma da devamlı antibiyotik kullanmak sağlık bakımından doğru değildir. Fazla antibiyotik kullanımı kişiye fayda sağlamaz. Bunun için bitkisel yapılmış ürünler ile idrar yolu iltihabına çözüm bulabilirsiniz. Bu rahatsızlıkta bol su tüketmek faydalı olabilir. Mesela, günde 2,3 litre su tüketin. İdrar yolu iltihabı için kullanılacak bitkileri, hamile veya emziren bayanların doktora danışarak tüketmeleri önemlidir. Hatta herhangi bir ilaç kullanımı olanların da kendi doktorlarına danışmadan bu bitkisel çözüm yöntemlerini uygulamamaları tavsiye edilir

 

İdrar Yolu İltihabına Bitkisel Çözüm Yöntemleri;

 

Maydanoz     İdrar arttırıcı yanı olan maydanozu, rahatlıkla enfeksiyon gidermede kullanabilirsiniz. 1 çorba kaşığı maydanozu kaynar suda demleyin. Daha sonra günde 3 defa olmak üzere içebilirsiniz.

 

Karnabahar kürü       Bir tencerede yaklaşık 300 gram karnabaharı, 750 ml su ile ağır ateşte kaynatın. Kaynamış ve hazır olan karnabaharın suyunu süzün. Ardından soğumasını bekleyin. Hazırlamış olduğunuz karnabahar suyunun yarısını sabah yarısını da akşam tüketmelisiniz. Bu suyu tüketirken aç veya tok olmanız fark etmez. Kürü 7 gün tüketmelisiniz. Sonra 3 gün ara verip tekrar 7 gün daha tüketiniz. Tekrar 3 gün ara vererek 7 gün daha için. 3 kür halinde tüketmiş olduğunuz karnabahar suyu iltihaba iyi gelecektir. Kullandığınız karnabaharın taze olduğuna dikkat edin ve her gün taze olarak kürü hazırlayın. Ilık olarak tüketirseniz daha severek içebilirsiniz.

 

Limon

 

İdrar yolu iltihabında etkili olan bir diğer bitkide limon suyudur. Tüketilen limon suyu mikropların giderilmesinde ve iltihabın geçmesinde faydalı olur. Tekrar eden idrar yolu iltihaplarında bitkisel çözüm olarak kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?