Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?

Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?

Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?

Genelde sadece yemeklerde kullandığımız karanfil aslında cildimiz ve saçlarımız için de faydalıdır. Karanfil; Karanfil ağacının çiçek tomurcuklarından elde edilen bir baharattır. Saçlarımıza birçok faydası vardır karanfilin. Saç bakımların da genellikle kullanılmalıdır. Saç için en önemli faydaları: saç kökünü beslemesi, saçın uzamasına katkı sağlaması ve saç a hacim kazandırmasıdır.

 

Karanfil saçınıza hacim kazandırır. İnce telli saçlı kişiler hemen karanfil bakımı yaptırmalıdırlar.

En önemli faydalarından birside saç dökülmesini önler. Zamanla birçok nedene bağlı olarak saçlarımız dökülebilir. Bunu önlemek için karanfil ile saçınıza bakım yaparak kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

 

Saçlarımızın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saçımızın uzamasını istiyorsak eğer karanfil i düzenli bir şekilde saçımıza uygulamamız gereklidir. Başka bir faydası da saçımıza canlılık ve parlaklık kazandırmasıdır. Birçoğumuz saçlarımızın canlı durmamasından şikâyetçiyizdir. Düzenli olarak karanfil kürü yapmak saçımıza canlılık ve parlaklık kazandırır. Karanfil kürünün yapımı da çok basittir. 1 litre su içerisine 1 çay bardağı kadar karanfil i boşaltıp yaklaşık olarak 1 gün(24 saat) kapalı bir kutunun için de muhafaza edin. 24 saat dolduktan sonra suyu başka bir kaba süzün. Karanfil kürünü de kullanırken bir gün kullanıp bir gün ara vermek daha doğru bir kullanım şekli olacaktır. Saçlarınız da ki elektriklenmeyi önler. Karanfil kullanımı saçınız da ki kırılmaları ve yıpranmaları yok eder. Saç köklerini beslemesi en önemli etkilerinden birisidir. Eğer saç köklerimiz güçlü değil ise, ne yaparsak yapalım istediğimiz olumlu sonuçlardan hiç birisini alamayız. O yüzden saç bakımlarında en dikkat etmemiz gereken bölgemiz saç köklerimiz olmalıdır. Saçımıza uyguladığımız karanfil bakımı saç köklerimizin nefes almasına kolaylık sağlar. Doğal olarak da kepek sorunlarımızı, kaşıntı sorunlarımızı ve mantar risklerini ortadan kaldırmış oluruz.

 

Karanfil kullanımı saçlarımıza daha kolay bir şekil verilmesini de sağlar. Karanfil hem fiyat olarak uygun hem de kolay bir şekilde temin edilebilecek bir bitki olduğu için kullanımı daha rahattır. Bir sürü kimyasal ürün kullanılacağına, bilmediğimiz şampuanlar kullanacağımıza. Bu şekilde bitkisel ürünler kullanmamız çok daha iyi olacaktır. Hem sağlığımız açısından hem de cebimizdeki para açısından. Düzenli aralıklarla karanfil kürü yapmak, saçınızı daha canlı hale getirir. Aslında, karanfilin saça olan faydaları karanfil suyu içinde geçerlidir. Güzellik görecelidir, karanfil saçınızı daha da güzelleştirecektir.

 

Sonuç olarak karanfil her alanda faydalı olsa da saça olan faydası daha fazladır. Saçı daha parlak, daha canlı, daha güzel gözükmesini sağlayabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?