Şok Diyet Nasıl Uygulanır?

Şok Diyet Nasıl Uygulanır?

Şok Diyet Nasıl Uygulanır?

Diyet insanın kilo vermesine yardımcı olan beslenme şekli olarak bilinmektedir. Bu konuda hazırlanmış birçok diyet türü bulunmaktadır. Bu diyet türlerinden biri şok diyet denilen diyettir. Şok diyet beş günde hızlı kilo verdiren bir diyettir. Bu diyette beş gün boyunca farklı besinler tüketilerek kilo verilmesi sağlanır. Şok diyetin en önemli özelliği belli günlerde sadece belirlenen besinlerin alınmasıdır. Bu diyet aynı zamanda vücut için bir detoks olarak da yapılmaktadır.

Şok Diyet Nasıl Uygulanır?

Şok diyetin birinci günü sadece haşlanmış patates tüketilmektedir. Yemek için hazırlanan patateste baharat dışında hiç bir şey ilave edilmemektedir. Hatta baharat kullanılmazsa çok daha hızlı kilo verdirdiği söylenmektedir. Patatese asla tuz eklenmemelidir. Diyetin ikinci günü sebze günüdür. Bu gün sadece sebze yenilmektedir. İstenilirse bu sebzelerle salata yapılıp tüketilebilir. Sebzelere asla tuz ve yağ katılmamalıdır. Diyetin üçüncü günü diğer günlerden farklı olarak et yenilmektedir. Bu gün et yiyerek enerji toplanır. Etler haşlanmış olarak ya da ızgara yapılarak tüketilebilir. İçine yağ ve tuz konulmaz. Diyetin dördüncü günü meyve günüdür. Bu gün muz dışında tüm meyveler tüketilebilir. Bu meyve gününde doyuma ulaştıktan sonra meyve yemeyi kesmeniz gerekmektedir. Yani aşırıya kaçılmadan meyve günü bitirilir. Beşinci gün diyetin son günüdür. Bu gün sadece yumurta tüketilmektedir. Bu günde öğle ve akşam olmak üzere iki adet yumurta tüketilir.

Şok Diyet İle 5 Günde Nasıl 5 Kilo Verilir?

Şok diyet uygulayacak kişinin öncelikle diyete harfiyen uyması gerekmektedir. Bunun için diyette yenilecek besinlerin belirlenmesinin yanında diyete yardımcı olacak içeceklerin de belirlenmesi gerekmektedir. Yani diyet süresince ne içilmeli ne içilmemelidir bunun bilinmesi kilo vermeye yardımcı olacaktır. Diyet süresince çay, kahve gibi içecekler tüketilebilir fakat asla şeker katılmamalıdır. Diyeti kolaylaştırmak ve etkisini arttırmak için bol bol su tüketilmesi gerekmektedir. Bol su tüketmek kilo yakmayı hızlandıracağı için belirlenen miktarda su içilmelidir.

Besinlere ve içeceklere dikkat etmenin yanında diyetin daha sağlıklı yapılabilmesi için şok diyete spor da eklenmelidir. Diyet süresince yani 5 gün boyunca düzenli olarak bir saate yakın tempolu yürüyüş yapılmalıdır. Spor yapmadan yapıla diyetlerde yağ yakımı ve kasların birlikte çalışmaması sebebiyle sarkmalar meydana gelebilmektedir. Spor yapıldığında kaslar hareket ettiği için vücut kendini toplamaktadır. Böylece daha sıkı bir bedene ulaşılmış olacaktır. Bütün bunların bir arada yapıldığı diyet ile hem beş günde beş kilo vermiş olacaksınız hem de kendinize güveniniz artmış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?