Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

 

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

 

UZUN KİRPİKLERE SAHİP OLMANIN YOLLARI

 

Bakışlara daha derin anlam ve güzellik kazandıran uzun kirpiklere her kadın sahip olmak ister. Doğal yollardan uzun kirpiklere sahip olmanın yolu ise iyi bir bakım ve sabır gerektirmektir. Doğal yolların yanı sıra yapay kirpikler ile istenilen uzunluk sağlanabilir. İpek kirpik, takma kirpik gibi uygulamalar yapay kirpiklerdir. Yapay olan kirpik çeşitlerinden takma kirpikler özel yapıştırıcıları ile satılmaktadır. Uygulama esnasında ise dikkat edilmesi gereken husus yapıştırıcının hafif kurumasını beklemektir. İpek kirpiklerde ise uygulama mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

 

YAĞLARDA Kİ MUCİZE

 

Bazı yağlar içerisinde bulundurduğu mucizeler ile birçok insana yardımcı olmuştur. Uzun kirpiklere sahip olmak içinde bu mucize yağlardan sizlerde faydalanabilirsiniz. Yağların her biri özelliklerine göre farklılık göstermektedir bazı yağlar avuç içinde ısıtma gerektirirken bazı sağlar soğuk kullanılmaktadır. Doğal yollardan uzun kirpiklere sahip olunabilmesi için birkaç temel yağın elinizde bulunması gerekmektedir. Bu yağlar Hint yağı, tatlı badem yağı, lavanta yağı ve zeytinyağıdır. Yağların yanı sıra eczaneler de bulabileceğiniz e vitamini de faydalı olacaktır.

 

YAĞLARIN KULLANIMI

 

Uygulama esnasında en temel kural kirpiklerin makyajsız ve temiz olmasıdır. Lavanta yağının antiseptik özelliği ile kirpikleri temizlemek güzel bir hazırlıktır. Göz için uygun olan pamuklara birkaç damla lavanta yağı damlatıp kirpiklerin hafif bir baskı ile temizlenmesi gerekmektedir. Sonrasın da bir tatlı kaşığı Hint yağı, bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı, bir tatlı kaşığı zeytinyağı karışımını bir fırça yardımıyla düzenli bir şekilde kirpiklere uygulamak gerekmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?